Aktuality

Na chvíli pilotem

prezentace UNOB

Vyzkoušet si létání nanečisto mohli studenti naší školy v pátek 7. června při prezentaci brněnské Univerzity obrany, která proběhla v prostorách odborného výcviku. Zájemci si odnesli informační letáky s možnostmi studia a také spoustu neobyčejných zážitků spojených s pilotováním na trenažérech, které obsluhovali studenti této univerzity. Děkujeme za zajímavé zážitky i informace, které mohou studenti využít při výběru budoucího povolání.

ÚSPĚŠNÝ DIGI DEN

Jihočeská hospodářská komora pořádá každý rok DIGI den pro jihočeské SŠ. Prostřednictvím soutěžních aktivit testuje znalosti studentů v oblasti digitálních technologií. V letošním roce se naši  studenti úspěšně umístili v těchto  kategoriích:

1. místo v kategorii 3D modelování a 3D tisk ( Zdeněk Havlát, Matěj Císař a Radim Kozel)

2. místo v kategorii Kybernetická bezpečnost (Štěpánka Šimánková, Karel Hrubý, Ondřej Kohout)

3. místo v kategorii Programování robotů (mBot) (Marek Havránek, Jaromír Tesárek, Tomáš Děd)

Moc děkujeme a gratulujeme!

Úspěch v recitační soutěži

Václav Doněk

V pondělí 27. května se na zámku v Brandýse nad Labem uskutečnil již 26. ročník celostátní literární a recitační soutěže Macharův Brandýs. Recitační soutěže se zúčastnil i Václav Doněk ze třídy IT1. Představil porotě báseň Vrátím se od Petra Váši a jeho výkon oslovil hodnotitele natolik, že jej ocenil 2. místem v kategorii pro střední školy.

„Poselství mé básně pojednává o návratu, což plánuji udělat i příští rok a soutěže se opět zúčastnit. Přednášet v prostorách zámku bylo opravdu krásné,“ hodnotí akci Václav Doněk.

Děkujeme za vzornou reprezentaci a držíme palce do dalších soutěží.

Kontaktní informace

Střední škola spojů a informatiky
Bydlinského 2474
Tábor, 390 02
IČ: 00476919
 
tel.: +420 381 259 721
Datová schránka: 35qesuf
 
SŠSI Tábor