Aktuality

Berlínská jízda historií i současností

Je chladné dubnové ráno, před námi se v ranním oparu objevují vrcholky Českého středohoří, magická Porta Bohemica a pak už Německo, jehož hlavní město je cílem našeho putování.

Berlín

Berlín nám nabídl spoustu lahůdek jako Říšský sněm, Braniborskou bránu, Památník holocaustu nebo třeba Berlínskou zeď, které se v podání našeho vynikajícího průvodce pana Luciáše Svobody proměnily v krásnou jízdu Berlínem, zpestřenou představením různých berlínských čtvrtí s jejich zákoutími, kluby a typickou hudbou. Po dvou dnech jsme opustili Berlín, vydali se vstříc smutné historii 2. světové války do Sachsenhausenu a exkurzi jsme symbolicky ukončili v Postupimi.

Berlín

Velké díky patří paní učitelce Mládkové, která na svá bedra vzala celou organizaci exkurze, paní učitelce Shonové ze Střední školy služeb a řemesel a samozřejmě všem žákům ze SSSI i ze SSJS , kteří se exkurze zúčastnili a po celou dobu výletu byli naprosto skvělými účastníky zájezdu. Tak zas příště ahoj třeba v Rakousku, které je v plánu na příští rok.

Kontaktní informace

Střední škola spojů a informatiky
Bydlinského 2474
Tábor, 390 02
IČ: 00476919
 
tel.: +420 381 259 721
Datová schránka: 35qesuf
 
SŠSI Tábor