Aktuality

Z Kostnice do Tábora

1. dubna, na Velikonoční pondělí, přijelo šest studentů z Zeppelin Gewerbeschule Konstanz v doprovodu svého učitele v rámci programu Erasmus+ do Tábora. Čekal je 12denní program připravený pedagogy ze SŠ spojů a informatiky.

Po krátké jazykové animaci vedené Terezou Peltánovou, kde se seznámili s českými zvyklostmi, výrazy a kulturou, následovala praktická výuka v prostorách školních odborných učeben. Němečtí studenti si vyzkoušeli práci s programovatelnými automaty PLC Siemens, PLC LOGO, svářeli a měřili optická vlákna, zabývali se internetovou telefonií VoIP, počítačovými sítěmi, virtuální realitou a vyrobili si sami upomínkový předmět. Učitelé německého jazyka je zapojili do své výuky a bylo to velmi příjemné.

Pobyt v České republice jim zpestřily i výlety do JE Temelín, firmy Rohde Schwarz ve Vimperku, do několika zajímavých měst, např. Českého Krumlova, Českých Budějovic, Prahy a samozřejmě nechyběly pěší procházky Táborem.

Zpětná vazba od studentů i jejich pedagogického doprovodu byla velmi pozitivní. Po převzetí certifikátů programu Erasmus+ se vydali s bohatými zážitky zpět do Kostnice.

Kontaktní informace

Střední škola spojů a informatiky
Bydlinského 2474
Tábor, 390 02
IČ: 00476919
 
tel.: +420 381 259 721
Datová schránka: 35qesuf
 
SŠSI Tábor