Naši absolventi

Naši absolventi

26-45-M/01 Digitální telekomunikační technika

Jiří V.
Jako bakalářský obor jsem studoval Elektrotechniku, informatiku a řídicí systémy na Technické univerzitě v Liberci na Fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií. Inženýrský titul mám z oboru Automatické řízení a inženýrská informatika.
Dnes pracuji jako Analytik - programátor automatizačních systémů. To konkrétně obnáší programování PLC a jejich následné "oživení" pro provoz. Pro ještě větší názornost mé práce - musím se občas zvednout od počítače a dojet do továrny nastavit například frekvenční měniče, které můj program bude pomocí PLC ovládat. Díky své práci jsem se podíval do například do Ruska a příští měsíc poletím do USA.

Vojtěch K.
Po střední jsem vystudoval Teoretickou informatiku na FIT ČVUT. Pracuji jako Team Leader a Java developer ve Společnosti Physter, a.s. Náplní mojí práce byl vývoj integrační platformy pro společnost O2 a CETIN. Momentálně pracuji na projektu ve společnosti W.A.G. paymentsolutions, a.s., kde také vytváříme integraci.

Mirek V.
Moje pozice ve firmě Suntel-group se jmenuje "Telework team leader", což znamená, že vedu tým, který instaluje technologii pro mobilní operátory na základnových stanicích.

Václav K.
Po studiu na Jihočeské univerzitě jsem se přestěhoval do Pelhřimova, kde jsem si našel práci technika v místní IT firmě. Řeším každodenní problémy / požadavky zákazníků; opravuji PC, notebooky, tiskárny; jako největší poskytovatel internetu v PE a okolí řešíme i problémy s ním; řešení a správa serverů. Prostě vše, co se točí okolo IT. www.stampi.cz

Jan L.
Pracuji jako scenárista zábavných pořadů a seriálů pro televize Nova, Markíza, Prima apod.

Petr K.
Servisní technik ve společnosti Nej.cz s.r.o. ( Provozovatel veřejných telekomunikačních služeb)

Jan M.
Systémový inženýr ve společnosti Siemens

18-20-M/01 Informační technologie

Tomáš K.
Pracuji ve firmě Agrosoft Tábor s.r.o. zabývající se výrobou elektroniky a softwaru pro chov skotu. Firma má zákazníky nejen v ČR, ale například i v Bělorusku, Kazachstánu, Tádžikistánu a dalších zemích. Pracuji na pozici Vývojový pracovník, konkrétně se specializuji na řízení mikroklimatu na stáji. Při práci studuji Aplikovanou informatiku v Českých Budějovicích a píši bakalářskou práci na téma "Vytvoření modulu regulace pro systém řízení stáje za pomoci Rasp Berry Pi".

Tomáš K.
Pracuji v Electroworldu v Českých Budějovicích jako prodejce mobilních telefonů, počítačů a tabletů.

Martin H.
Pracuji ve firmě TELENET s.r.o. Mám na starost obchod/prodejnu/fakturace. Dále realizuji komplexní návrhy serverů, PC, sítě, periferie a SW vybavení (od vhodně zvolených OS pro servery po problematiku připojených VPN). Dále pracuji jako administrátor a technik ( od HW přes SW problematiku), a to ještě napříč platformami (řešíme Win/Apple/uNIX). Také se věnuji zabezpečovací technologii ( kamerová a zabezpečovací technologie, docházkové systémy...) a velmi okrajově automatizaci ( většinou jde o návrhy na automatizované kotle a řešení vzdáleného ovládání ).

Matyáš H.
Pracuji ve společnosti Laufen CZ s.r.o. jako programátor PLC zařízení, robota Kuka a ABB.

Tomáš Z.
V současné době jsem jednatelem (a de facto i obchodním ředitelem) společnosti AMON Project s.r.o. (www.amonproject.cz – komplexní správa ICT prostředí klienta, webové portály, antivirová řešení aj.)

Petr K.
Pracoval jsem 10 let na pozici „Development HW a SW“ ve firmě Radium. Nyní pracuji jako OSVČ pro firmu Radium (Praha), Lesikar (Tábor), Mechanical czech KK a další. Zabývám se návrhem HW, programováním 8/32bitových procesorů a vývojem SW aplikaci pro desktopy, mobilní telefony atd.

Tomáš R.
V roce 2004 nastoupil do Mountfieldu a následně se stal bazénovým specialistou. V roce 2013 jsem na základě získaných obchodních znalostí a znalostí ze střední školy začal spolupracovat s firmou Prvni pozice s.r.o. Měl jsem velikou výhodu ve znalostech oproti konkurenci a zákazníci na to reagovali velice kladně. Práce obchodníka tak byla o něco snazší:). Po dvou letech jsem přešel do firmy JSC Pelhřimov, kde jsem se opět staral o obchod a hlavně o správu eshopu. Sice jsem již 2 roky zpět v Mountfieldu, ale výpočetní technika je dnes běžnou součástí života a nedovedu si představit být bez znalostí právě z Vaší školy.

Václav N.
Pracuji ve společnosti E.ON Business Services Czech Republic jako konzultant a vývojář portálových a webových aplikací. E.ON Business Services je součástí skupiny E.ON v ČR a zajišťuje pro ni především IT služby.

Ladislav P.
Momentálně pracuji na pozici samostatný vývojový pracovník (testuji software) ve firmě AŽD Praha s.r.o. (AŽD Praha je významným ryze českým dodavatelem a výrobcem zabezpečovací, telekomunikační, informační a automatizační techniky, zejména se zaměřením na oblast kolejové a silniční dopravy včetně telematiky a dalších technologií.)

Radek B.
Vystudoval jsem Fakultu elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice, pracoval jsem jako obchodní manažer a pracovník technické podpory eBRÁNA. Nyní působím na pozici Project manager ve společnosti Giant interactive s.r.o., Praha - obor Informační technologie a služby.

Dominik S.
Pracuji na pozici technické podpory v CZC.cz. (Jeden z největších internetových obchodů s výpočetní technikou a elektronikou. Široká nabídka notebooků, komponent, PC sestav, montáž počítačů.)

Ivan K.
Nyní pracuji v marketingové firmě WIFCOM a.s. v Miličíně ( Společnost vytváří komplexní řešení marketingu na sociálních sítích, zabývá se tvorbou interaktivních aplikací, správou PPC reklam a vytvořením profilů společnosti), kde se věnuji marketingu jako takovému a ten zahrnuje například tvorbu grafiky, lehkého programování, práci v editorech, konzultace se zákazníky apod. Rozhodně zde používám některé z dovedností, které jsem se na střední škole naučil. Mám zde i takové příležitosti jako třeba nedávno natáčení reklamní pozvánky s Petrem Rychlým. Když bude člověk chtít alespoň trošku sám, určitě mu maturita na Spojích pomůže v jeho cestě. Kdo se chce věnovat technickým oborům, určitě by měl tuto možnost zvážit. Přeji hezký den a určitě se na Spojích někdy zastavím :-)

Josef V.
V současné době pracuji u firmy Daňhel Agro a.s. (prodej a servis zemědělské a komunální techniky John Deere). Pracuji zde na pozici AMS specialista.

Dominik F.
Jsem zaměstnán v oboru, který jsem vystudoval. Pracuji ve společnosti COPY GENERAL s.r.o. a jsem na pozici Správce sítě.

Radim S.
Firma Aerovision k.s.. Pozice konstruktér bezpilotních letounů.

Tomáš P.
Pracuji jako IT technik ve firmě IDSC v Mladé Vožici.

26-41-L/01 Mechanik elektronik

Jaroslav A.
V současné době působím na Creighton University v USA jako Postdoctoral Research Fellow v oblasti fyziky elementárních částic. Hlavní náplní práce je programování analýzy dat na urychlovači RHIC (Relativistic Heavy Ion Collider) v Brookhaven National Laboratory u New Yorku, kde je RHIC umístěn. Zastávám rovněž funkci specialisty hardwarového řízení detektoru STAR (Solenoidal Tracker At RHIC).
Doktorát z částicové fyziky jsem získal na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské, ČVUT, a to v rámci urychlovače LHC (Large Hadron Collider) v laboratoři Evropského jaderného výzkumu CERN v Ženevě. Krátce před dokončením doktorátu jsem byl osloven zástupci Creighton University s nabídkou pracovní pozice a úspěšně jsem prošel výběrovým řízením.

Michal H.
Pracuji ve firmě JM servis s.r.o. ( Společnost je zaměřena na poskytování komplexního servisu v oblasti spotřební elektroniky a domácích spotřebičů.) na pozici servisního technika, takže se plně věnuji oboru, který jsem vystudoval. Na této pozici pracuji od roku 2006.

26-51-H/02 Elektrikář pro silnoproud

Vašek B.
Pracuji jako elektrikář ve firmě Briklis, spol. s r.o. v Malšicích.

Daniel M.
Pracuji jako provozní elektrikář v JE Temelín u firmy ČEZ a.s

Kontaktní informace

Střední škola spojů a informatiky
Bydlinského 2474
Tábor, 390 02
IČ: 00476919
 
tel.: +420 381 259 721
Datová schránka: 35qesuf
 
SŠSI Tábor